Krepšelis (0)

Paieška


0
 

BIODINAMINIS SEMINARAS "Kenkėjai ir piktžolės – žemės ūkio organizmo sveikatos dalis"

 

2018 m. birželio 29 d., penktadienis ŽALGIRIŲ KAIME, UKMERGĖS raj.

pas Genutę Sakalauskienę

 

2018 m. liepos 1 d., sekmadienis VISVAINIUOSE prie Platelių ežero

pas seseris biodinamikes Vaivą ir Nijolę

 

LEKTORIUS: HARTMUT HEILMANN/Vokietija

Nuoseklus vertimas į lietuvių kalbą

Ryte nuo 10 val. Įvadas: “Kaip veikia biodinaminis ūkis? Tai gyvas organizmas, o jame visada veikia  poliariškumo dėsniai “Duoti ir imti”/ “Augalas gyvuliui, gyvulys augalui”. Deivės Demetros testamentas žmonėms.

Pertraukėlė atsikvėpti ir kavytei, o tada  paskaita apie organiškos pusiausvyros susidarymo reikšmę dėl gyvų organizmų kvėpavimo sinchroniškumo. Bus labai moksliška.

Apie 12.30 Pietūs ir praktinis aplinkos ir ūkio augalijos pažinimas - pasivaikščiojimas su kastuvu. Augalų stebėjimo praktikumas. Praktiniai patarimai konkrečiam ūkiui.

16.00 val. Kava su pyragais ir skaniais pokalbiais apie mėnulio ir planetų poveikį augalams pagal Marijos Thun sėjos kalendorių. Apsikeitimai savo pastebėjimais.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Organizatorius:

Lietuvos biodinaminės žemdirbystės ir perdirbimo asociacija “Biodinamika LT”

Informaciją teikia ir registruoja:

Rasa Čirienė, zaliarasa@gmail.com, tel. 8-612-66555

 

Kaina:

30,00 EUR “Biodinamika LT” nariams, 45,00 EUR – reguliari kaina be PVM

Vertimo paslauga: 7,00 EUR (nuo kiekvieno dalyvio)

Sertifikatas: 2,00 EUR (prašome užsisakyti registruojantis)

 

Užsiregistravus prašome apmokėti pilną seminaro kainą pagal gautą sąskaitą.

 

"Kenkėjai ir piktžolės atspindi mūsų ūkio organizmo sveikatą”

 

„Žemės ūkio kurse“ Rudolfas Šteineris taip pasakė apie „piktžoles“ ir „kenkėjus“: „Gamtos forume jie visi turi tas pačias teises“. Jei jis būtų turėjęs dar 90 metų jų rolei stebėti ir ją išmedituoti, tai jis tikrai būtų apie juos kalbėjęs kaip apie „kultūrinių augalų palydovus“ arba „augalus-svečius“. Būtent taip piktžoles vadina Vokietijos botanikas, augimviečių fiziologas  Hartmutas Heilmannas. Jei žemdirbystės ūkį traktuojame ir suprantame kaip organizmą, tai visos jo sudedamosios dalys pasirodo besantys organai, taigi reikalingi įrankiai. O organų negalima suprasti atsietai, tik kaip darniai veikiančio organizmo sudedamasias dalis.

 

Remiantis Rudolfo Šteinerio pasakymais 7-o pranešimo pabaigoje apie nuolat vykstantį kvėpavimą tarp gyvulių ir augalų, referentas H.Heilmannas mato šią sąveiką esant subalansuoto kvėpavimo klausimu. Visi žino: dirvožemio būklė lemia augalų augimą virš žemės. Tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai. Biologinis-dinaminis požiūris gali pagelbėti šią sąveiką plačiau charakterizuoti. Rudolfas Šteineris savo užrašuose „Žemės ūkio kursui“ buvo pasižymėjęs „Piktžolės nustos augusios, jei joms bus atimtos gyvenimo sąlygos“. Tas pats galioja ir kenkėjams, kurie nustos kenkti, jei bus sutvarkyta jų gyvenimo erdvė ir tokiu būdu jiems atimtos gyvenimo sąlygos. Tik: reikia išvystyti tvarkingą subjektų sąmoningumą. Tada galima pradėti spręsti apie būklą ne pagal simptomus,o išmokti dirbti sistemiškai remiantis išplėstiniu biodinaminiu požiūriu! Todėl Hartmuto Heilmanno mokymo lozungas „Kodėl augalui reikia amarų lygiai kaip šaknų, lapų ir žiedų“.

 

Lygiai taip pat klausimą apie kovą su piktžolėmis reikia performuluoti į klausimą, kokį vaidmenį jos vaidina natūraliame ūkio gyvenimo cikle. Ir čia taip pat reikia atsakyti į klausimą apie ūkio pusiausvyrą. Materializmo laikmečiu atrodo normalu rūpintis tik kultūrinių augalų derlingumu; o kad tam pasitarnauja atsinaujinimas per derliaus neduodančius augalus, deja dažniausiai užmirštama. O čia galioja gamtos ciklo principas. Jei tokius augalus kaip varpučius, kiečius, arkliarūgštines ar asiūklius nuolat galime išravėti, bet jie vėl dygsta, tai čia ir pasireiškia šis natūralus gamtos ciklas. Savo „geteaniško pasaulio pažinimo teorijos gairėse “ (GA 2) Rudolfas Šteineris nurodo, kad gamtos principas bus tik tada suprastas, jei galima suformuluoti jo būtinumą. Kadangi Hartmutas Heilmannas mano, jog  kultūrinius augalus lydintys augalai savo pasireiškimu tiesiog atkartoja gamtos įstatymus, tai šį klausimų ratą jis apibendrina ir vadina taip: „Apie natūralią kiečių, varpučių ir arkliarūgštynių būtinybę“. Jei sau leidžiame pažvelgti į šią būtinybę kitaip, tai visi ūkio reguliavimo klausimai iškyla visai kitu kampu.

 

Dipl. agronomas Hartmut Heilmann

Augimviečių fiziologas

Dirvožemio, technikos, kokybės bendrovės pirmininkas

Hohenlohe ūkininkų mokyklos vadovas

Birkenstr. 10

D-74592 Kirchberg an der Jagst

 

E-Mail: hartmut.heilmann@t-online.de

 
smart foreash