Krepšelis (0)

Paieška


0
 

TEORINIS IR PRAKTINIS SEMINARAS “BIODINAMINIŲ PREPARATŲ GAMYBA ir SĖJOS KALENDORIUS PAGAL MARIJĄ THUN“

2014-04-15

2014 m. Biodinaminei žemdirbystei Jubiliejiniai – 90

Visame pasaulyje galioja vienas ir tas pats prekinis ženklas DEMETER.

DEMETER – aukščiausio patikimumo ir švarumo produktai.

 

2014 m. gegužės 10-411 d.

Šarnelėje, Bendruomenės namuose

Žemaičių Kalvarijos seniūnija

 

Seminaras (21 a.val.):

Darbas su Marijos Thun sėjos kalendoriumi

Biodinaminių preparatų gamyba

Biodinaminis kompostavimas

 

Su

Margarethe Voegele,

Loheland, Vokietija

 

Biodinaminėje žemdirbystėje galioja tie patys ekologinės žemdirbystės principai su kai kuriais priedais: visas ūkis turi būti biodinaminis, biodinaminių preparatų naudojimas, gyvulių laikymas su mažomis nuolaidomis sodininkystei ir vaistažolininkystei, griežta sėjomaina, visos trąšos pasigaminamos ūkyje.

Seminare mokysimės naudoti Marijos Thun sėjos kalendorių, iškasime rudens preparatus, išmoksime pasigaminti biodinaminį kalnų krištolo preparatą, atsivers biodinaminio kompostavimo paslaptys.

Biologinis-dinaminis ūkininkavimas remiasi supratimu, kad dirvožemis, augalai, gyvuliai ir žmonės gyvena ir veikia uždarame sąveikos rate. Čia ūkis suprantamas kaip gyvas organizamas, kur nesiekiama laikyti daugiau gyvulių nei įmanoma išmaitinti be jokių kombinuotų pašarų.

 

Informaciją teikia:

Rasa Čirienė, tel. 8-612-66555, zaliarasa@gmail.com

Dr. Edita Karbauskienė, tel. 8-614-08793

 

Būtina registracija, registracija galioja tik apmokėjus seminaro mokestį.

Kaina 235,00 Lt. be PVM

Nakvynė už auką Žemaičių Kalvarijos seminarijos bendrabutyje

Bus išduodami dalyvio pažymėjimai

 

PROGRAMA (21 akademinė valanda)

 

TEORINIS IR PRAKTINIS SEMINARAS

“BIODINAMINIŲ PREPARATŲ GAMYBA ir SĖJOS KALENDORIUS PAGAL MARIJĄ THUN“

Karvės ragų ir kalnų krištolo purškiamas preparatas

Kraujažolės komposto preparatas

Marijos Thun sėjos kalendorius

Žiemos preparatų iškasimas

Su Margarethe Voegele iš Lohelando, Vokietija

 

2013 metų spalio mėnesio seminaro dalyviai jau pažįsta ir spėjo pamilti lektorę Margarethę Voegelę, kurios a.a. tėvelis Immanuele Voegele buvo artimiausias Rudolfo Šteinerio mokinys. Margarethe apie dvidešimt metų vadovavo Lohelando fondui, kuriame vykdoma pavyzdinė biodinaminė žemdirbystė, dėsto žmogaus anatomijos, augalų braižymo, biodinaminės žemdirbystės pagrindus Lohelando gimnastikos akademijoje, užsiima ritminiu masažu pagal Ita Wegmann ir Rudolfą Šteinerį. Dar Margarethe vadovauja Heseno žemės „Demeter“ ūkininkams gaminant biodinaminius preparatus. Ji dėsto Vokietijoje, Anglijoje ir jau yra buvusi Lietuvoje 2006 m. ir 2013 m. Pagal Marijos Thun kalendorių 2014 m. gegužės 3 – 4  yra pačios geriausios dienos iškasti žiemos preparatams ir pagaminti vasaros biodinaminius preparatus. Kviečiu prisijungti prie Lietuvos biodinamikų.

2014-05-10/11 Šarnelės kaime, Žemaičių Kalvarijos seniūnija

Šarnelės Bendruomenės namuose

 

2014-05-10 Šeštadienis

9.00 – 10.00 Dalyvių registracija

10.00 – 11.30      Marijos Thun sėjos kalendoriaus veikimo pagrindas. Bendras mokymas apie augalus kaip tarpininkus tarp Žemės ir Kosmoso, tarp kosminių ir žemiškų jėgų. Dienos ir metų laikų ritmas.

11.30 – 11.45 Kavos/Arbatos pertraukėlė. Arbata iš Vaivos Jundulaitės ir Nijolės Makiejevienės ūkių, Visvainiai, ūkiai pateikė prašymus pereiti į „Demeter“ ir jau atliko pirmuosius purškimus su sudėtiniu biodinaminiu preparatu.

11.45 – 13.15 Planetų sąveika: Saulė su Mėnuliu Zodiako žvaigždynuose, konjunkcijos ir opozicijos, trigonai ir kvadratūros, užtemimai ir nepalankūs sėjai laikai

13.15 – 15.00 Žemaitiški pietūs .

15.00 – 16.30 Bendrieji biodinaminių preparatų veikimo pagrindai. Purškiamieji humuso preparatai (bendrinis pagal Mariją Thun ir ragų-mėšlo preparatas)

16.30 – 17.00 Iš bendruomenės namų pervažiuojame į Šarnelės Bajorkaimio 9, Rasos Čirienės ūkelį,  kur 2013 spalio 4 d. užkasėme pirmuosius biodinaminius preparatus.

17.00 – 20.00 Preparatų atkasimas ir patalpinimas į specialius molinius indus. Bendrinio preparato parodomasis purškimas sode. Preparatų dalyba rudens seminaro dalyviams-biodinamikams (atsivežti indus)

20.00 – 21.00 Vakarienė atsivežtinė.

2014-05-11 Sekmadienis

8.30 – 9.30 Bendri suneštiniai pusryčiai Šarnelės bendruomenės namuose

9.30 – 11.00 Teorija apie ragų-kalnų krištolo preparato veikimą Šarnelės bendruomenės namuose. Pasikartojame apie kraujažolės komposto preparato veikimą.

11.00 – 11.30 Kavos pertrauka ir Pervažiavimas į Bajorkaimio 9.

11.30 – 14.00 Ragų – kalnų krištolo preparato gamyba.

14.00 – 15.00 Žemaitiški pietūs Bajorkaimio 9

15.00 – 16.00 Elnio pūsles kimšime džiovintais kraujažolių žiedeliais ir kabinsime pakraigėje.

16.00 – 18.00 Komposto kaupo formavimas ir preparavimas pas ūkininkus biodinamikus Vaivą ir Giedrių Visvainių kaime, praktinis kompostavimo įvadas

16.00 – 18.00 Ekskursija į energetinius labirintus pas Jurgą ir Antaną Likšų kaime (kaina suaugusiam 9 Lt.)

Pasitarimas dėl Lietuvos Biodinaminės žemdirbystės vystymo asociacijos kūrimo. Informacija dėl pirmosios DEMETER patikros 2014 vasarą.

Preparatų gamybos priemonės:

 

Karvių ragų tikimės gauti iš skerdyklos Latvijoje, kurios savininkas yra Šarnelės ūkininkas Vidmantas Jonika. Rudens preparatams jo dėka apsirūpinome ragais ir kaukolėmis.

 

Kalnų krištolo užsakėme iš Šveicarijos, kur yra kalnų krištolo kasyklos. Laukiame siuntos. Vieno rago užpildyto krištolu kaina be darbo:  21 Lt., vieno rago krištolo miltelių pakanka 25 ha. Šį pagamintą kalnų krištolo preparatą iškasime 2014 m. rudenį ir jis bus naudojamas 2015 m. Šiems metams jau visi į biodinaminę žemdirbystę pereinantys ūkininkai kalnų krištolo preparatu yra pasirūpinę. Visi norintys gali užsisakyti reikiamą kiekį ragų su krištolu registruodamiesi į seminarą.

 

Ūkininkas biodinamikas Giedrius Kosas pagamino kalnų krištolo traiškymo metalinę grūstuvę.

Parūpinsiu porceliano grūstuves kalnų krištolo smulkinimui (70,-LT), kurias vėliau dalyviai galės įsigyti, o sudužę langų stiklai bus krištolo miltelių gamybos priemonė.

 

Būtina turėti darbines pirštines, geriau dengtas guma ar silikone, kad būtų galima nesusižeidus patogiai laikyti stiklus.

 

Džiovintų kraujažolių atveš Margarethe iš Vokietijos, pririnko Rasa Čirienė, bet labai raginame atsivežti per vasarą surinktus ir sudžiovintus kraujažolių žiedelius, tikimės, kad šios medžiagos pakaks trims elnio pūslėms. Kiti dalyviai turės per vasarą rinkti kraujažolių žiedelius ir vasarą pūsles pripildyti.

 

Šiais metais dar nepavyko Lietuvoje pilnai apsirūpinti elnio pūslėmis, todėl užsakėme iš Vokietijos, jas atveš Margarethe Voegele. Vienos pūslės kaina: vidutinė – 172 Lt. be PVM, didelė – 210 Lt. be PVM. Pūsles bus galima įsigyti. Demeter International patikslino, kad netinka aptvaruose laikomų elnių pūslės, tinka tik laisvėje gyvenančių.

 

Seminarą į lietuvių kalbą nuosekliai vers vertėja Rasa Čirienė, „Demeter International“ įgaliota informuoti apie biodinaminę žemdirbystę Lietuvoje, koordinuoja „Demeter“ pionierių iniciatyvą Lietuvoje.

 

Kaina: 235,-LT be PVM

Į kainą įskaičiuota: seminaras, kavos pertraukos, pietūs šeštadienį ir sekmadienį, dalyvių pažymėjimai.

 

Prašome registruotis iš anksto iki gegužės  5 d.: rasaci@gmail.com arba tel. 8-612-66555

Dalyvavimas turi būti patvirtintas seminaro kainos sumokėjimu bankiniu pavedimu. Užsiregistravus išrašomos sąskaitos, kurias būtina apmokėti iki seminaro.

 

Nuotraukoje: Margarethe Voegele, Edita Majevskaja (biodinamikė), Remigijus Gailis (biodinamikas) 2013-10-04 Šarnelėje rankose laiko šeivamedžio metūgius ir lapus, kurie padės apsaugoti preparatus nuo lauko pelyčių puotos.

Nakvynė Žemaičių Kalvarijos probedeutinio kurso seminarijos bendrabutyje. Reikia turėti baltą patalynę, rankšluostį, o už nakvynę atsidėkoti auka bažnyčiai.

Nakvynė Šarnelėje. Bus galimybė nakvoti Šarnelės bendruomenės namuose. Pasiimti miegmaišius ir pripučiamus miegamuosius čiužinius, rankšluostį.  Dėl nakvynės prašome pranešti registruojantis.

Maistas: kavos pertraukos bus Šarnelės bendruomenės namuose, žemaitiškus pietus virs šarneliškės (cepelinai ir balandėliai), o visi kiti pasistiprinimai bus suneštiniai. Tikimės, kad oras bus puikus ir visus darbus dainuodami ir klausydami Margarethes tikslių aiškinimų galėsime atlikti lauke prie stalų.

Kelionė į Šarnelę: registracijos metu prašome informuokite, kas gali vežti pakeleivius ir kam reikia transporto.

 

Informaciją teikia ir registruoja: MB „Žalia rasa“, Rasa Čirienė, tel. 8-612-66555, rasaci@gmail.com

 

 
smart foreash