Krepšelis (0)

Paieška


0
 

universitetas Agronomijos fakulteto mokslininkai tarptautinėje biodinamikų konferencijoje

2018-09-19

 Lietuvos mokslininkai Šveicarijoje, Dornacho širdyje Goetheanum rugsėjo 5 – 8 dienomis dalyvavo tarptautinėje biodinamikų konferencijoje „Evolving Agriculture and Food. Opening up Biodinamic Research“. Lietuvą atstovavo ne tik ASU, bet ir LAMMC-o ŽI mokslininkės bei Lietuvos biodinaminės žemdirbystės „Biodinamika LT“ prezidentė.

Goetheanum – tai 1923 m. įkurtas centras biodinaminei žemdirbystei plėtoti, kuriame iki šiol atliekami visaapimantys tyrimai, susieti su antroposofo Rudolfo Šteinerio iškeltais biodinaminio ūkininkavimo klausimais. Čia tvyro nenusakomo ir sunkokai paaiškinamo bendrumo, dvasingumo jausmas.

Konferencijoje pranešimus, parengtus su bendraautoriais, skaitė prof. Elvyra Jarienė „Effect of biodinamic preparations of the soil biological and agrochemical properties and potato tubers quality“, prof. Honorata Danilčenko ir dr. Edita Juknevičienė „Effect of biodinamic preparations of the properties of soil and great pumpkin fruits quality“ bei stendinį pranešimą pristatė ŽI doktorantė Vilma Živatkauskienė. Lietuvos biodinamikių komandą palaikė ir aktyviai diskusijose dalyvavo „Biodinamika LT“ prezidentė Rasa Čirienė.

Mūsų pristatyti rezultatai sulaukė nemažai dėmesio, klausimų, diskusijų. Per šias kelias dienas ne tik susipažinom su atliekamais pasaulyje (Kanada, Peru, Brazilija, Indija, Australija, Kinija, ES šalys ir t.t.) moksliniais ir praktiniais darbais biodinaminės žemdirbystės srityje, bet ir atsivėrė naujos galimybės bendradarbiauti su Italijos, Indijos, Olandijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos mokslininkais – biodinamikais.

Lietuvos mokslininkės tiesiog „užkariavo“ Goetheanum. Organizatoriai išskirtinai dėkojo mums, siūlė plėsti tyrimus ne tik biodinaminių produktų auginimo, bet ir jų holistinio kokybės vertinimo srityje. Mes didžiuojamės, kad subrendusi jaunų mokslininkų karta Lietuvoje „pralaužė ledus“ biodinaminių tyrimų srityje ir buvo pripažinta senojoje Europoje. Labai tikimės, kad mokslininkų, neabejingų tvarios aplinkos, sveikos gyvensenos puoselėjimui, gretos plėsis, o moksliniai biodinaminio ūkininkavimo tyrimų rezultatai ateityje bus skleidžiami ne tik Lietuvos, bet ir pasaulinio lygio konferencijose.

 
smart foreash