Krepšelis (0)

Paieška


0
 

Prekės ženklas atsipirko

2014-02-28
Milda Tarcijonaitė
2014 02 26, Verslo žinios, Nr. 31, 12p., Mano verslas
 
Smulkiesiems bendradarbiauti naudinga, nes taip lengviau ne tik rasti kelią pas pirkėją, bet ir verslą išlaikyti paprasčiau. Bendradarbiauti linkusi verslininkė Rasa Čirienė, MB „Žalia rasa“ direktorė, partnerių randa verslo moterų klubuose.
 
Parduotuvėje „Žalia rasa“ galima įsigyti ekologiškų produktų, kurie pagaminti remiantis biodinaminės žemdirbystės principais, čia taip pat rengiami seminarai, kuriuose pasakojama apie ekologiškos ir biodinaminės žemdirbystės skirtumus, ekologišką kosmetiką ir pan. Ponia Čirienė biodinaminę žemdirbystę apibūdina kaip žemdirbystę, kuri atsižvelgia į žemę, gamtą ir žmogų.

Reikia kalbėtis
Parduotuvėje parduodamos prekės kainuoja daugiau nei prekybos centruose, todėl, pasak verslininkės, norint parduoti reikia su kiekvienu klientu pasikalbėti, paaiškinti, kodėl jam vertėtų išleisti pinigų.
„Per metus jau užsiauginome pirkėjų, kurie žino, kokių gaminių jiems reikia. Kaskart atėję pirkėjai išklauso informaciją apie produktus. Šis darbas imlus pokalbiams. Čia veikia rekomendacijos iš lūpų lūpas“, – paaiškina p. Čirienė.
Parduotuvė įsikūrusi sostinės Etmonų gatvėje. Anot pašnekovės, darbo dienomis čia dažnai lankosi aplinkinių biurų darbuotojų, todėl vidury dienos, kai biuruose būna pietų pertrauka, krautuvėje gausu žmonių.
„Vienas rinkodaros būdas nepasiteisino, pinigus išmetėme kaip į balą. Mėginome reklamuotis viešbučiuose specialiuose interaktyviuosiuose stenduose, skirtuose miesto svečiams. Deja, nė vienos turistas dėl šios reklamos neatėjo į parduotuvę“, – patirtimi dalijasi verslininkė.
Nors parduotuvėje kartkartėmis skelbiama apie nuolaidas, tačiau p. Čirienė tikina, kad tie pirkėjai, kurie apie tai paklausia, šiokią tokią nuolaidą gauna visada.
„Įvairias nuolaidas taikome kaip rinkodaros priemonę, juk žmonės, pamatę akcijas, greičiau nusprendžia prekę įsigyti. Tačiau derėtis parduotuvėje dar nedaug kas išdrįsta. Pastebėjau, kad nuolaidos paprašyti išdrįsta aukštesnes pajamas gaunantys žmonės. Galbūt jie dažniau užsienyje apsiperka, mat kitose šalyse mažose krautuvėse derėtis įprasta“, – kalba p. Čirienė.

Verslas verslui
Įmonė importuoja gaminių iš Vengrijos, Vokietijos, Italijos ir pan. Pirmąjį prekių ženklą, verslininkė perpirko iš anksčiau šių gaminių importu į Lietuvą užsiėmusios įmonės.
„Ankstesnė įmonė norėjo atsisakyti šios veiklos, todėl mes už 15.000 Lt perpirkome šį prekių ženklą, – skaičiuoja pašnekovė. – Pirmosioms prekėms įsigyti skyrėme dar apie 15.000 Lt.“
Verslininkė juokiasi prisiminusi, kaip mėgino taupyti ir savomis jėgomis kūrė įmonės interneto svetainę.
„Nors daugelis sakė, kad viskas labai paprasta, tereikia kruopščiai paieškoti internete ir bene viską gali pasidaryti savarankiškai. Vis dėlto geriau, kai kiekvienas dirba savo darbą. Pamėginę patys, vis tiek vėliau kreipėmės į specialistus, kad sukurtų tinkamą interneto svetainę“, – kalba p. Čirienė.
Ponia Čirienė aktyviai dalyvauja verslo moterų klubuose, čia užmezga naudingų pažinčių, padedančių plėtoti verslą.
„Klubuose susipažįstu su veikliomis moterimis, turinčiomis verslus kituose Lietuvos mietuose. Dabar yra apie 12 parduotuvių kituose miestuose, kuriose prekiaujama mūsų įmonės importuojamais gaminiais“, – apie verslo bendradarbiavimą pasakoja p. Čirienė.
MB „Žalia rasa“ dirba du žmonės. Verslininkė planuoja įdarbinti pardavimo vadybininką, jis rūpintųsi platesne produkto sklaida.

Komentaras
Andrius Mamontovas, FORT advokatų profesinės bendrijos advokatas, vadovaujantysis partneris
Perkant prekių ženklą, pirmiausia reiktų įsitikinti, kad jis yra įregistruotas LR valstybiniame patentų biure arba ES / pasaulinėje prekių ženklų duomenų bazėje. Taip pat ne mažiau svarbu įsitikinti, kad jis įregistruotas tikslinėse teritorijose, t. y. valstybėse, kuriose ketinama plėtoti verslą, ir ar jo teikiama apsauga apima visas norimų prekių ir paslaugų kategorijas. Ne mažiau svarbu surinkti visą informaciją apie tai, kad yra teisėti tokio prekės ženklo naudotojai (licencijų / franšizės teisių turėtojai), kokia apimtimi, kokiais terminais ir už kokį atlygį tokiu prekių ženklu naudojasi licencijų turėtojai, kokios licencijų pratęsimo / nutraukimo galimybės. Jei prekės ženklo pavadinimas svarbus internetinei rinkodarai, derėtų užsitikrinti ir teisių į domeno vardą įsigijimą. Sudarius prekės ženklo įsigijimo sutartį būtina ir įsigyto prekių ženklo perleidimą įregistruoti atitinkamame registre.
 

 

 
smart foreash